1 Ağustos 2009 Cumartesi

Pigment Pressleme


Daha önceki resimlerden hatırlarsınız, benim baya yüklü bir Mac pigment sample koleksiyonum vardı. İtiraf etmek gerekirse, ben bu pigmentleri açıp tozutup kullanmaya üşeniyorum :) Onlar aklıma bile gelmiyor makyaj yaparken, hep hazır farlara yöneliyorum. Hal böyle olunca, çoktandır bu işe kafa yormaya başladım. En büyük korkum elime yüzüme bulaştırıp caanım pigmentlerimi ziyan etmekti. Birkaç blogda bu işin o kadar zor bir iş olmadığını, yapa yapa usta olunacağını hatmettikten sonra işe koyuldum. Dün akşamüstü başladım, birkaç saat sürdü.

Genelde insanlar internetten pan ısmarlayıp pigment presliyorlar. Ve bence çok güzel oluyor ortaya çıkan sonuç. Fakat ben onlarla uğraşmak istemedim. Bu yüzden gittim bir 1 tlciye, birkaç tane ucuz far paleti aldım. Bir güzel içlerini temizledim, gayet steril hale getirdim.

Gözlerim mikrop kaptığında eczaneden aldığım ve göz kalemlerimi fln temizlemek için kullandığım %70 alkol presleme işimi rahatlıkla gördü. Alkolu damlatmak için damlalık, bollll bolll kağıt mendil, masanın üstüne serili gazete kağıtları, çay kaşığı fln derken çıkan dağınıklığı tahmin edin lütfen :)) Napalım ilk defa yaptık, bir dahakinde tecrübeli olacağım! Bu yüzden yapım aşaması fotosu çekmedim, zira foto çekip koysaydım bu işi becermek isteyenler korkup vazgeçerdi :))

Gördüğünüz üzere gayet güzel becerdim :) Fazla gelenleri ikişer üçer koymuşum o hırsla, bazı yerleri de boş bırakmışım :) Sonra telafi ederim, aceleyle bu kadar oluyor...

Soldan ikinci satırdaki 2 platinyum pigment boş gibi görünüyor :) Bir de ben diğer insanlar gibi üzeri desenli olsun, dokuyu yakalayayım olaylarına hiç girmedim, dümdüz peçeteyle bastırdım valla. İşimi görüyor mu görüyor :) Zaten sürünce bozulmayacak mı?

Valla 1 gece bekledikten sonra gayet güzel kullanılıyorlar, hatta kadife gibi oldular maşallahh! Söylemeliyim ki hiç de benim korktuğum kadar yokmuş! Eliniz alışınca gayet güzel gidiyor. Ben iyi ki yapmışım diyorum şimdi, çünkü çekmecede dokunulmadan duracağına en azından burada hazır bekliyor benim güzel pigmentlerim. Bir bu kadar pigment daha var preslenmeyi bekleyen :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder